Podcast Pazarlama Stratejileri

Podcast pazarlaması neden önemlidir sorusuna cevap basittir aslında eğer Podcast'inizin pazarlamasını yapmıyorsanız dinleyiciniz olmaz ya da bir kitle oluşturmanız zaman alır.

Bu da, büyümenin olmaması, sıralamanın düşük olması ve ileriye yönelik sponsorluk hedeflerinin yok olması anlamına gelir. Bu nedenle Podcast yayınızı büyütmek istiyorsanız

size birkaç önerimiz olacak.


1. Sağlam Başlamak

Aslında ilk başladığınızda alanınızda olabildiğince fazla içerik vermeye çalışın. Hedef kitleniz neleri merak ediyor ya da nelerle ilgileniyor içeriklerinizi ona göre oluşturun yola bu şekilde çıkın zaten ilerledikçe değişip, gelişeceksiniz.

İlk bölümleri yayınladığınız zaman, eğer hali hazırda bir kitleniz yoksa zaten ilk dinleyicileriniz yakın çevreniz, aileniz ve arkadaşlarınız olacak. Bunu sadece dinlesinler sayı olsun diye düşünmeyin. Yayınınız hakkında önceden bilgilendirin, geri bildirimler alın o ilk başlarda sizin için belirleyici bir çizelge çıkartacaktır.


2. Dijital Varlığınıza Özen Gösterin

Dijitalde iş yapıyorsanız bunu bir puzzle'ın parçaları gibi düşünün. Puzzle bittiğinde ortaya çıkacak olan resim sizin Dijital Varlığınızı gösterecek. Podcast küçük resimden başlayarak, web siteniz varsa web sitenize, sosyal medya hesaplarınızı düzenleyin, tasarımlar ve dilerseniz bölümlerin blog yazılarını web sitenize koyun. Görselleştirme yaptığınız işi somutlaştırır, bu sebeple renklere, kullandığınız dile hepsi Podcast bölümlerindeki sizi yansıtsın.


3. Dağıtım